Usmerjevalnik MERCUSYS MR60X AX1500 WiFi 6 (MR60X)
Usmerjevalnik MERCUSYS MR60X AX1500 WiFi 6 (MR60X)
Naša cena:
27,08 €
Redna cena:
33,44 €
Spletna cena:
27,08 €
Vaš prihranek:
Popust 19,00% (6,36 €)
Garancija:
2 leti
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
6957939001223
Naša koda:
MRBMR991
Splošni opis:
| Standard: | 802.11ax/ac/a/b/g/n |
|---|---|
| Frekvenca: | 2,4 / 5 GHz |
| Porti: | 2x Gigabit LAN, 1x Gigabit WAN |
| Brezžična hitrost: | 1201 Mbps (5 GHz) + 300 Mbps (2.4 GHz) |
| Antena: | 4x 5 dBi fiksna Omni-Directional |
| Gumbi: | Reset / WPS |
| Varnost: | WPA / WPA2-Personal; WPA2 / WPA3-Personal |
| Vsebina paketa: | usmerjevalnik, napajalni kabel, ethernet kabel |
| Napajanje: | preko zunanjega napajalnika |
| Dimenzije | 175,6 x 157,2 x 45 mm |
Tehnične lastnosti:
Design
Product colour
Black
Wall mountable
Yes
Product type
Tabletop router
LED indicators
Power, WLAN
Power
Power source type
DC
Security
Network address translation (NAT)
Yes
Firewall
Yes
Security algorithms
WPA
,
WPA2
,
WPA3
Firewall security
SPI Firewall, IP and MAC Address Binding
DMZ support
Yes
Access Control List (ACL)
Yes
Operational conditions
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H)
5 - 90%
Management features
WPS push button
Yes
Reset button
Yes
Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME)
Yes
MU-MIMO technology
Yes
Weight & dimensions
Width
175.6 mm
Height
45 mm
Depth
157.2 mm
Network
Networking standards
IEEE 802.11ac
,
IEEE 802.11a
,
IEEE 802.11g
,
IEEE 802.11b
,
IEEE 802.11ax
,
IEEE 802.11n
Ethernet LAN data rates
10
,
1000 Mbit/s
,
100
Port forwarding
Yes
Ethernet LAN
Yes
Port triggering
Yes
Ethernet LAN interface type
Gigabit Ethernet
Cabling technology
10/100/1000Base-T(X)
Number of guest networks (2.4 GHz)
1
Number of guest networks (5 GHz)
1
Packaging content
AC adapter included
Yes
Quick installation guide
Yes
Cables included
LAN (RJ-45)
Wireless LAN features
WLAN data transfer rate (first band)
1201 Mbit/s
WLAN data transfer rate (max)
1500 Mbit/s
Wi-Fi band
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Wi-Fi standards
802.11a
,
Wi-Fi 6 (802.11ax)
,
802.11g
,
Wi-Fi 4 (802.11n)
,
802.11b
,
Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (second band)
300 Mbit/s
Top Wi-Fi standard
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Protocols
DHCP client
Yes
DHCP server
Yes
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports
3
USB port
No
Antenna
Antennas quantity
4
Antenna gain level (max)
5 dBi
Detachable antenna(s)
No
Antenna design
External
WAN connection
SIM card slot
No
DSL WAN
No
WAN connection type
RJ-45
3G/4G USB modem compatibility
No
Ethernet WAN
Yes
Safety warning
Warnings
The product may emit radio waves that may interfere with other electronic devices.
,
Do not open the appliance housing - risk of electric shock.
,
Avoid contact with liquids as this may cause electric shock.
Priročniki:

