LENOVO IdeaPad 5 2-in-1 Ryzen AI 5 340/16GB/512GB/16"/W11H (83KU0023SC)
LENOVO IdeaPad 5 2-in-1 Ryzen AI 5 340/16GB/512GB/16"/W11H (83KU0023SC)
Naša cena:
991,13 €
Že od 16.70 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.208,69 €
Spletna cena:
991,13 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (217,56 €)
Garancija:
2 leti (baterija 1 leto)
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198158970761
Naša koda:
NOTLE232
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen AI 5 340 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.8 GHz |
| Number of Cores: | 6-core |
| Cache: | L3 - 16 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | AMD Ryzen AI |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 50 TOPS |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 7500 MT/s |
| Storage | |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" - IPS |
| Touchscreen: | Yes (10-point multi-touch) |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Glossy, Low Blue Light technology, Glass Panel |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon 840M |
| Camera: | Yes - 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, IR camera, Windows Hello, fixed focus |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3287 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Input | |
| Type: | Keyboard, digitizer, touchpad, digital pen |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Features: | Buttonless touchpad, precision multi-touch touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 57 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) HDMI Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Luna grey |
| Case Material: | Aluminium (top), glass-fibre (bottom), polycarbonate ABS (bottom) |
| Surface Finish: | Aluminium anodising stamping with sandblasting |
| Security: | Microsoft Pluton Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features: | MIL-STD-810H tested |
| Included Accessories: | USB-C power adapter, Lenovo Digital Pen 2 |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.6 cm x 25.5 cm x 1.84 cm |
| Weight: | 2 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Limited warranty - battery - 1 year |

