LENOVO Yoga Pro 9 Aura U9 285H/64GB/2TB/16"/RTX5070/W11P (83L0001CSC)
LENOVO Yoga Pro 9 Aura U9 285H/64GB/2TB/16"/RTX5070/W11P (83L0001CSC)
Naša cena:
3.576,42 €
Že od 58.30 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
4.361,48 €
Spletna cena:
3.576,42 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (785,06 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198156554895
Naša koda:
NOTLE216
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) 285H |
| Max Turbo Speed: | 5.4 GHz |
| Number of Cores: | 16-core |
| Performance Cores: | 6 |
| Efficient Cores: | 10 |
| Cache: | 24 MB |
| Platform Technology: | Intel Evo |
| Features: | Integrated memory controller |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | Intel AI Boost |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 13 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS): | 99 TOPS |
| Memory | |
| RAM: | 64 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 8400 MT/s |
| Storage | |
| Total Capacity: | 2 TB |
| Main Storage: | 2 x 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" OLED |
| Touchscreen: | Yes (10-point multi-touch) |
| Resolution: | 3200 x 2000 (3.2K) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 120 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 1600 cd/m² |
| Colour Gamut: | 100% Adobe RGB, 100% sRGB, 100% DCI-P3 |
| Audio & Video | |
| Multi-GPU Configuration: | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics Processor: | NVIDIA GeForce RTX 5070 / Intel Arc 140T - up to 77 TOPS |
| Video Memory: | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Camera: | Yes |
| Resolution: | 5 Megapixel |
| Camera Features: | IR camera, Windows Hello, fixed focus, e-camera shutter |
| Sound: | Two tweeters, four dual side woofers, quad array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3306 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Audio Features: | Output: Smart Amplifier (AMP) |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision glass touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 84 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 170 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) HDMI (8K support) Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Luna grey |
| Case Material: | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Surface Finish: | Aluminium anodising stamping with sandblasting |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features: | Intel Active Management Technology (iAMT), MIL-STD-810H tested |
| Included Accessories: | Power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 36.272 cm x 25.369 cm x 1.79 cm |
| Weight: | 2.07 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Limited warranty - battery - 1 year |

