LENOVO ThinkBook 16 G7 U5 125U/16GB/512GB/16" (21MS005MSC)
LENOVO ThinkBook 16 G7 U5 125U/16GB/512GB/16"(21MS005MSC)
Naša cena:
819,40 €
Artikel trenutno ni dobavljiv. Če želite, da vas preko e-pošte obvestimo, ko bo artikel spet dobavljiv, kliknite na gumb "Obvesti me!". Funkcionalnost je na voljo samo za registrirane uporabnike, saj potrebujemo vaš e-poštni naslov.
Artikel trenutno ni dobavljiv. Če želite, da vas preko e-pošte obvestimo, ko bo artikel spet dobavljiv, kliknite na gumb "Obvesti me!". Funkcionalnost je na voljo samo za registrirane uporabnike, saj potrebujemo vaš e-poštni naslov.
Že od 13.80 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
999,28 €
Spletna cena:
819,40 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (179,88 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Trenutno nedobavljivo
EAN:
197531942722
Naša koda:
NOTLE340
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 5 (14th Gen) 125U / 1.3 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.3 GHz |
| Number of Cores: | 12-core |
| Cache: | 12 MB |
| Features: | Integrated memory controller, Intel AI Boost NPU |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Max RAM Supported: | 64 GB |
| Technology: | DDR5 SDRAM |
| Speed: | 5600 MHz |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 1 |
| Storage | |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" - IPS |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Anti-glare, Low Blue Light technology |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel Graphics |
| Max Monitors Supported: | 3 external monitor(s) |
| Camera: | Yes - 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, Windows Hello, fixed focus, hybrid FHD/IR camera |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3287 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Audio Features: | Input: smart noise-cancelling |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Spill-resistant, multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Wireless Controller: | M.2 Card |
| Network Interface: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller: | Intel I219-V |
| Features: | Wake-on-LAN (WOL), dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 45 Wh |
| Run Time: | Up to 16.73 hours |
| Battery Run Time: | Local video (1080p) playback time (150 nits): up to 16.73 hours |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Slots: | 2 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 free) |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.1) USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.1) HDMI (4K support) Headphone/microphone combo jack LAN |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Dual tone arctic grey |
| Case Material: | Aluminium (top), polycarbonate ABS (bottom) |
| Surface Finish: | Anodising sandblasting |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Features: | Administrator password, hard drive password, power-on password, MIL-STD-810H tested, Rapid Charge Pro, Modern Standby, self-healing BIOS |
| Theft/Intrusion Protection: | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type: | Kensington nano security slot |
| Included Accessories: | USB-C power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.6 cm x 25.35 cm x 1.75 cm |
| Weight: | 1.7 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Base warranty - 1 year - pick-up and return Extended warranty - 3 years |

