LENOVO IdeaPad 5 2-in-1 i5-13420H/16GB/512GB/14"/W11H (83KX003PSC)
LENOVO IdeaPad 5 2-in-1 i5-13420H/16GB/512GB/14"/W11H (83KX003PSC)
Naša cena:
859,17 €
Že od 14.48 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.047,76 €
Spletna cena:
859,17 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (188,59 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198154747428
Naša koda:
NOTLE227
Splošni opis:
| General | |
| Product Type: | Notebook |
| Operating System: | Windows 11 Home - Croatian / English / Slovenian |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core i5 (13th Gen) 13420H / 2.1 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.6 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | 12 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Rated Speed: | 5200 MHz |
| Storage | |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 14" OLED |
| Touchscreen: | Yes (10-point multi-touch) |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 400 cd/m² |
| Colour Gamut: | 100% DCI-P3 |
| Features: | Glossy, Low Blue Light technology, Glass Panel |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel UHD Graphics |
| Camera: | Yes - 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, fixed focus |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3287 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Input | |
| Type: | Keyboard, digitizer, touchpad, digital pen |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 57 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 2 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) HDMI Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Software | |
| Software Included: | Microsoft Office (Trial) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Luna grey |
| Case Material: | Aluminium (top), glass-fibre (bottom), polycarbonate ABS (bottom) |
| Surface Finish: | Aluminium anodising stamping with sandblasting |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Features: | MIL-STD-810H tested |
| Included Accessories: | USB-C power adapter, Lenovo Digital Pen 2 |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 31.3 cm x 22.7 cm x 1.75 cm |
| Weight: | 1.5 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Limited warranty - battery - 1 year |

