DELL 14 Pro Plus U5-236V/16GB/512GB/14"/W11P (BTO211_PB14250_EMEA)
DELL 14 Pro Plus U5-236V/16GB/512GB/14"/W11P (BTO211_PB14250_EMEA)
Naša cena:
1.286,87 €
Že od 21.66 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.608,58 €
Spletna cena:
1.286,87 €
Vaš prihranek:
Popust 20,00% (321,71 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
3830077003683
Naša koda:
NOTDL698
Splošni opis:
| General | |
| Product Type: | Notebook |
| AI Level: | Copilot+ PC |
| Operating System: | Windows 11 Pro |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 5 (Series 2) 236V / 2.1 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.7 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Performance Cores: | 4 |
| Efficient Cores: | 4 |
| Cache: | 8 MB |
| Platform Technology: | Intel vPro Enterprise |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | Intel AI Boost |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 40 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS): | 97 TOPS |
| AI Datatype Support on NPU: | INT8 |
| Sparsity Support: | Yes |
| AI Software Frameworks Supported by NPU: | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 8533 MT/s |
| Storage | |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 14" - IPS |
| Resolution: | 1920 x 1200 (Full HD Plus) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Pixel Density (ppi): | 162 |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Anti-glare, 35 ms response rate, 0.157 mm pixel pitch |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel Arc Graphics 130V - up to 53 TOPS |
| Camera: | Yes - 1920 x 1080 (standard), 640 x 360 (infrared) |
| Resolution: | 2.07 Megapixel |
| Image Sensor Type: | CMOS |
| Video Resolutions: | 1920 x 1080 |
| Frame Rate: | 30 frames per second |
| Camera Features: | HDR (High Dynamic Range), face recognition, IR camera, RGB camera, Temporal Noise Reduction, 86.6 degrees (IR camera), camera shutter |
| Sound: | Stereo speakers, 2 array microphones |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Features: | Copilot key |
| Communications | |
| Wireless: | Bluetooth, NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wireless Controller: | Intel WI-FI 7 BE201 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | 3-cell Lithium Ion |
| Weight: | 220 g |
| Capacity: | 55 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt, 5/9/15/20 V |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | HDMI 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) USB 3.2 Gen 1 (PowerShare) USB 3.2 Gen 1 Headphone/microphone combo jack |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Platinum silver |
| Case Material: | Aluminum |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader, contactless smart card reader |
| Features: | ExpressCharge, ExpressChargeBoost, Dell ControlVault 3 + |
| Theft/Intrusion Protection: | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type: | Wedge-shaped security slot |
| Included Accessories: | USB-C power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 31.35 cm x 22.4 cm x 2.12 cm |
| Weight: | 1.53 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Bundled Services: | 3 Years Dell ProSupport and Next Business Day On-Site Service |

