Lenovo Yoga Pro 7 R9 AI-365/32GB/1TB/14,5''/W11H (83LX0004SC)
Lenovo Yoga Pro 7 R9 AI-365/32GB/1TB/14,5''/W11H (83LX0004SC)
Naša cena:
2.092,74 €
Že od 34.12 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
2.552,12 €
Spletna cena:
2.092,74 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (459,38 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198156554406
Naša koda:
NOTLE210
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen AI 9 365 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed: | 5 GHz |
| Number of Cores: | 10-core |
| Cache: | L3 - 24 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | AMD Ryzen AI |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 50 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS): | 73 TOPS |
| Memory | |
| RAM: | 32 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Rated Speed: | 4000 MHz |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 14.5" OLED |
| Resolution: | 2944 x 1840 (3K) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 90 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 1000 cd/m² |
| Colour Gamut: | 100% DCI-P3 |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon 880M |
| Camera: | Yes |
| Resolution: | 5 Megapixel |
| Camera Features: | IR camera, Windows Hello, fixed focus, e-camera shutter |
| Sound: | Two tweeters, two woofers, four stereo speakers, quad array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3306 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Audio Features: | Output: Smart Amplifier (AMP) |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad, glass touchpad, precision glass touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 84 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 100 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Slots: | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 available) |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB4 (supports DisplayPort 2.1) (Power Delivery 3.0) HDMI Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Tidal teal |
| Case Material: | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Surface Finish: | Aluminium anodising stamping with sandblasting |
| Security: | Microsoft Pluton Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features: | MIL-STD-810H tested |
| Included Accessories: | USB-C slim power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 32.53 cm x 22.81 cm x 1.74 cm |
| Weight: | 1.54 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Base warranty - battery - 1 year |

