DELL 16 Plus Ultra 7 258V/32GB/1TB/16"/W11P (DB16250_LNL_201)
DELL 16 Plus Ultra 7 258V/32GB/1TB/16"/W11P (DB16250_LNL_201)
Naša cena:
1.319,81 €
Že od 22.22 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.649,77 €
Spletna cena:
1.319,81 €
Vaš prihranek:
Popust 20,00% (329,96 €)
Garancija:
3 leta
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
3830077003782
Naša koda:
NOTDL720
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 258V / 2.2 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.8 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Performance Cores: | 4 |
| Efficient Cores: | 4 |
| Cache: | 12 MB |
| Features: | 8 Threads |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | Intel AI Boost |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 47 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS): | 115 TOPS |
| AI Datatype Support on NPU: | INT8 |
| Sparsity Support: | Yes |
| AI Software Frameworks Supported by NPU: | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Windows Studio Effects Support: | Yes |
| Memory | |
| RAM: | 32 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 4267 MHz |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2230 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" |
| Touchscreen: | Yes |
| Resolution: | 1920 x 1280 (Full HD Plus) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Pixel Density (ppi): | 141 |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel Arc Graphics 140V - up to 64 TOPS |
| Camera: | Yes - 1920 x 1080 |
| Resolution: | 2.07 Megapixel |
| Image Sensor Type: | CMOS |
| Video Resolutions: | 1920 x 1080 |
| Frame Rate: | 30 frames per second |
| Camera Features: | RGB camera, 82.2 degrees, camera shutter |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec: | Realtek ALC3329 |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Copilot key |
| Communications | |
| Wireless: | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wireless Controller: | Intel WI-FI 7 BE201 |
| Battery | |
| Technology: | 4-cell Lithium Ion |
| Weight: | 260 g |
| Capacity: | 64 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt, 5/9/15/20 V |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | HDMI Thunderbolt 4/DisplayPort 2.1 (Power Delivery) USB 3.2 Gen 1 USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) Headphone/microphone combo jack |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Ice blue |
| Security: | Fingerprint reader |
| Features: | ExpressCharge, ExpressChargeBoost |
| Included Accessories: | USB-C power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.678 cm x 25.06 cm x 1.557 cm |
| Weight: | 2.05 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Bundled Services: | 3 Years ProSupport Next Business Day Onsite Service after remote diagnosis with HW-SW Support |

