LENOVO IdeaPad Slim 5 i7-13620H/16GB/1TB/16"/W11H (83HS001LSC)
LENOVO IdeaPad Slim 5 i7-13620H/16GB/1TB/16"/W11H (83HS001LSC)
Naša cena:
973,52 €
Že od 16.40 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.187,22 €
Spletna cena:
973,52 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (213,70 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198155514463
Naša koda:
NOTLE231
Splošni opis:
| General | |
| Product Type: | Notebook |
| Operating System: | Windows 11 Home - Croatian / English / Slovenian |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core i7 (13th Gen) 13620H / 2.4 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.9 GHz |
| Number of Cores: | 10-core |
| Performance Cores: | 6 |
| Efficient Cores: | 4 |
| Cache: | 24 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Max RAM Supported: | 32 GB |
| Technology: | DDR5 SDRAM |
| Rated Speed: | 2800 MHz |
| Form Factor: | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 0 |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" - IPS |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Anti-glare, Low Blue Light technology |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel UHD Graphics |
| Camera: | Yes - 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, IR camera, Windows Hello, fixed focus, ToF sensor |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad, precision multi-touch touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 80 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 100 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Slots: | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 free) |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) HDMI Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Luna grey |
| Case Material: | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Surface Finish: | Anodising sandblasting |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features: | MIL-STD-810H tested |
| Included Accessories: | USB-C slim power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.65 cm x 25.06 cm x 1.69 cm |
| Weight: | 1.93 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Base warranty - battery - 1 year |

