Lenovo ThinkPad E16 G3 R7-250/32GB/1TB/16"/W11P (21ST0050SC)
Lenovo ThinkPad E16 G3 R7-250/32GB/1TB/16"/W11P (21ST0050SC)
Naša cena:
2.107,12 €
Že od 34.36 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
2.569,65 €
Spletna cena:
2.107,12 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (462,53 €)
Garancija:
3 leta
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
199272376286
Naša koda:
NOTLE202
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen 7 250 / 3.3 GHz |
| Max Turbo Speed: | 5.1 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | L3 - 16 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | AMD Ryzen AI |
| NPU Performance Up To (TOPS): | 16 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS): | 38 TOPS |
| Memory | |
| RAM: | 32 GB (1 x 32 GB) |
| Max RAM Supported: | 64 GB |
| Technology: | DDR5 SDRAM |
| Speed: | 5600 MT/s |
| Form Factor: | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 1 |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16" - IPS |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon 780M |
| Camera: | Yes - 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, Windows Hello, fixed focus, hybrid FHD/IR camera |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec: | Senary SN6147 |
| Input | |
| Type: | Keyboard |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 64 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Slots: | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 free) |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 2 (Always On) USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.1) USB4 (supports DisplayPort 1.4a Alt Mode) (Power Delivery 3.1) HDMI (4K support) Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) LAN (RJ-45) |
| Software | |
| Software Included: | Lenovo AI Now |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Black |
| Case Material: | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Features: | MIL-STD-810H tested |
| Theft/Intrusion Protection: | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type: | Kensington nano security slot |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.6 cm x 24.9 cm x 2.115 cm |
| Weight: | 1.71 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Extended warranty - 3 year |

