LENOVO Yoga 7 2-in-1 U7 256V/16GB/1TB/14"/W11H (83JQ0025SC)
LENOVO Yoga 7 2-in-1 U7 256V/16GB/1TB/14"/W11H (83JQ0025SC)
Naša cena:
1.228,64 €
Že od 20.69 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.498,34 €
Spletna cena:
1.228,64 €
Vaš prihranek:
Popust 18,00% (269,70 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
198156554420
Naša koda:
NOTLE251
Splošni opis:
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 256V / 2.2 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.8 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | 8 MB |
| Features: | Integrated memory controller |
| Neural Processor Unit (NPU) | |
| Neural Processor Unit (NPU): | Intel AI Boost |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 4267 MHz |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 14" OLED |
| Touchscreen: | Yes (10-point multi-touch) |
| Resolution: | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 400 cd/m² |
| Colour Gamut: | 100% DCI-P3 |
| Features: | Glossy, anti-fingerprint, glass cover, Low Blue Light technology, HDR 500 True Black, one glass metal mesh (OGM), Dolby Vision |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | Intel Arc Graphics 140V |
| Max Monitors Supported: | 3 external monitor(s) |
| Video System Features: | DirectX 12.2 |
| Camera: | Yes |
| Resolution: | 5 Megapixel |
| Camera Features: | Privacy shutter, IR camera, Windows Hello, fixed focus |
| Sound: | Two tweeters, two woofers, quad array microphone / 3D array |
| Codec: | Realtek ALC3306 |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Audio Features: | Output: Smart Amplifier (AMP) |
| Input | |
| Type: | Keyboard, digitizer, touchpad, digital pen |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad, Copilot key |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller: | M.2 Card |
| Features: | Dual stream (2x2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 70 Wh |
| Run Time: | Up to 31 hours |
| Battery Run Time: | Local video (1080p) playback time (150 nits): up to 31 hour(s) |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) HDMI (4K support) Headphone/microphone combo jack |
| Memory Card Reader: | Yes (microSD) |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Luna grey |
| Case Material: | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Surface Finish: | Aluminium anodising stamping with sandblasting |
| Integrated Options: | Accelerometer, hall sensor |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features: | Administrator password, hard drive password, MIL-STD-810H tested, Rapid Charge Express, self-healing BIOS |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 31.7 cm x 22.8 cm x 1.545 cm |
| Weight: | 1.38 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - 2 years - pick-up and return Limited warranty - battery - 1 year |

