HP Victus 15-fa2130nm i7-13620H/16GB/1TB/15,6"/RTX5060 (CV9X9EA#BED)
HP Victus 15-fa2130nm i7-13620H/16GB/1TB/15,6"/RTX5060 (CV9X9EA#BED)
Naša cena:
1.450,10 €
Že od 24.43 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
1.812,63 €
Spletna cena:
1.450,10 €
Vaš prihranek:
Popust 20,00% (362,53 €)
Garancija:
1 leto
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
199764635228
Naša koda:
NOTHC818
Splošni opis:
| General | |
| Product Type: | Notebook |
| Operating System: | FreeDOS 3.0 |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core i7 (13th Gen) 13620H |
| Max Turbo Speed: | 4.9 GHz |
| Number of Cores: | 10-core |
| Performance Cores: | 6 |
| Efficient Cores: | 4 |
| Cache: | L3 - 24 MB |
| Features: | Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Hyper-Threading Technology, Intel Smart Cache, 16 Threads |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Technology: | DDR5 SDRAM - non-ECC - SO-DIMM 262-pin |
| Speed: | 5200 MT/s |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 1 |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 PCIe - NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 15.6" - IPS |
| Resolution: | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 144 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 62.5% sRGB |
| Features: | Anti-glare, Micro Edge, 82.23% screen-to-body ratio (without speakers), Flicker Free technology |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | NVIDIA GeForce RTX 5060 / Intel UHD Graphics |
| Video Memory: | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming: | Yes |
| Camera: | Yes - HD |
| Video Resolutions: | 720p |
| Camera Features: | HP Wide Vision, Temporal Noise Reduction |
| Sound: | Dual speakers, dual array microphone |
| Compliant Standards: | DTS:X Ultra |
| Audio Features: | Output: HP Audio Boost |
| Input | |
| Type: | Keyboard, imagepad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Bosnian/Croatian/Montenegrin/Slovenian/Serbian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Full-size |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller: | Realtek Wi-Fi 6 |
| Network Interface: | Gigabit Ethernet |
| Features: | Dual stream (2x2), Modern Standby (Connected), HP Extended Range Wireless LAN |
| Battery | |
| Technology: | 4-cell lithium polymer |
| Capacity: | 70 Wh |
| AC Adapter | |
| Output: | 200 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort 1.4a Alt Mode) (Power Delivery 3.1, Sleep & Charge) USB 3.2 Gen 1 (Sleep & Charge) USB 3.2 Gen 1 (Type A) HDMI output LAN (RJ-45) Headphone/microphone combo jack |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Mica silver, moonstone grey (keyboard) |
| Features: | HP Fast Charge, TPM support |
| Included Accessories: | HP 200W Smart AC Adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.79 cm x 25.5 cm x 2.35 cm |
| Weight: | 2.29 kg |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - parts and labour - 1 year |

